8. Hyso Radoica dhe Arnaut Osmani
Kreshnikët
by Erjon Miruku
1M ago
Hyso Radoica rrëmben nusen e Arnaut Osmanit. Kur përballen me njeri tjetrin në dyluftim, ata zbulojnë një lidhje të pabesueshme që trondit identitetin e të dyve. Cili do jetë fati i tyre në këtë episod dramatik? Falenderime te përzemerta per gjithe pjesmarresit qe kontribuan per kete episod. Ju ftojmë te ndiqni dhe podcastet e tyre: Bleon Hasani - Buchi Podcast https://open.spotify.com/show/232vMh2sVHbMzfrCVydFiw?si=6b6bcc45583c4fc2 Ermi Marku dhe Alessia Duraj - Ku Ishim e Ku Po Ikim https://open.spotify.com/show/4WaJ0vQck8dsRMQ9bVctHa?si=a7ab17925d024e8f Kejda Tusha dhe Luana Harizaj - Ko ..read more
Visit website
7. Pertej Tregimeve... Prapa Mikrofonit
Kreshnikët
by Erjon Miruku
1M ago
Në këtë episod, bashkbisedojme me Lonin, Editorin e Tingullit. Sëbashku analizojmë bashkpunimin tonë dhe ndajmë me ju përpjeket, procesin dhe idetë që na ndihmojnë të krijojmë disa prej tregimeve më tërheqëse të podcastit. Ju ftoj gjithashtu të degjoni podcastin Diçka Ndryshe, nje krijim i shkelqyer, prodhuar nga Loni dhe Ada. - Link direkt: https://spotify.link/layjTXuTVIb ..read more
Visit website
6. Fuqia e Mujit
Kreshnikët
by Erjon Miruku
1M ago
Ky eshte riperpunimi i kenges me njohur te ciklit te kreshnikeve “Fuqia e Mujit”.  Ne kete tregim Muji transformohet nga nje bari i thjeshte ne nje hero mitologjik.  ..read more
Visit website
5. Muji i Rrethuar
Kreshnikët
by Erjon Miruku
1M ago
Ne momentin kur tre mije ushtare rrethojne kullen, Muji dhe Halili gjejne veten te rrethuar.  Muji qendron si mbrojtesi i fundit ndersa Halili, i vendosur, niset per te kerkuar ndihme.  Kur gjaku i Mujit nis te vloje brenda ne kulle, ai del ne fushe luftes te perballet me qindra ushtare. Miresevini ne nje udhetim tjeter epik ku vellezerit kreshnike ribashkohen ne nje shfaqe spektakolare the vllazerise dhe trimerise ..read more
Visit website
4. Zuku Merr Rushën
Kreshnikët
by Erjon Miruku
1M ago
Provokimi i Mujit shpërthen nje zjarr, dhe Zuk Bajraktari betohet se ai do shkoje te marre bijen e Krajlit, Rushën.  Pasi kthehet ne Jutbine, atmosfera shndërrohet ne nje sfide epike kur Muji e kërkon Rushen per vete.  Si do zgjidhet vallë konflikti mes tyre ..read more
Visit website
3. Omeri i Ri
Kreshnikët
by Erjon Miruku
1M ago
Kur nje luftëtar i moshuar sfidohet nga një baloz, ai zbulon një heroine te papritur ne vajzën e tij! E veshur si djalë, e bija merr fatin ne dorë dhe nxiton drejt fushes se betejës.  Udhëtimi i saj merr kthesë tek shtëpia e te fejuarit, ku takimi sjell pyetjen: Cili është vallë identiteti i mikut?  ..read more
Visit website
2. Martesa e Halilit
Kreshnikët
by Erjon Miruku
1M ago
Ne këtë episod Halili sfidon fatin per te fituar dashurinë e Tanushës, vajzës se Krajlit. I vendosur, ai niset në një udhëtim ku rreziqet e presin në cdo hap. Muji merr një thirrje per ndihmë dhe nxiton për të shpëtuar Halilin ..read more
Visit website
1. Oret e Mujit
Kreshnikët
by Erjon Miruku
1M ago
Ne nje nate the erret, Paji Harambash perplaset me oret e bardha ne bjeshket e larta. Muji, i etur per hakmarrje, niset ne ne kerkim te tij, duke lene vellane e tij Halilin prapa. Halili i vendosur te provoje veten, perfshihet ne betejen qe vjen. Vetem njeri do dale fitimtar ..read more
Visit website
Fuqia e Mujit
Kreshnikët
by Erjon Miruku
3M ago
Ky eshte riperpunimi i kenges me njohur te ciklit te kreshnikeve “Fuqia e Mujit”.  Ne kete tregim Muji transformohet nga nje bari i thjeshte ne nje hero mitologjik.  ..read more
Visit website
Muji i Rrethuar
Kreshnikët
by Erjon Miruku
4M ago
Ne momentin kur tre mije ushtare rrethojne kullen, Muji dhe Halili gjejne veten te rrethuar.  Muji qendron si mbrojtesi i fundit ndersa Halili, i vendosur, niset per te kerkuar ndihme.  Kur gjaku i Mujit nis te vloje brenda ne kulles ai del ne fushe luftes te perballet me qindra ushtare. Miresevini ne nje udhetim tjeter epik ku vellezerit kreshnike ribashkohen ne nje shfaqe spektakolare the vllazerise dhe trimerise. --- Support this podcast: https://podcasters.spotify.com/pod/show/kreshniket/support ..read more
Visit website

Follow Kreshnikët on FeedSpot

Continue with Google
Continue with Apple
OR